Finansowy mentor radzi!

Zimowy wyjazd za granicę – jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

27 lutego 2020

Zima to okres, w którym wiele osób decyduje się na uprawianie sportów zimowych lub wyjazd w góry. Zagraniczne kurorty kuszą swoich gości atrakcyjnymi cenami oraz różnorodnością atrakcji. W czasie wyjazdu wszystko jednak może się zdarzyć, dlatego warto pomyśleć o zakupie polisy turystycznej.

Zakres ubezpieczenia

Jeśli dana osoba planuje spędzić ferie w górach za granicą, powinna upewnić się, że świadczenie obejmuje m.in.:

  • zwrot kosztów leczenia,
  • polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (może się ona okazać przydatna w razie doznania przez ubezpieczonego wszelkiego typu złamań oraz urazów na stoku narciarskim),
  • odszkodowanie w przypadku konieczności przeprowadzania akcji ratowniczej przez służby medyczne,
  • OC,
  • ochronę bagażu.

Osoby uprawiające sporty zimowe powinny również zdecydować się zakup świadczenia obejmującego wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia ciała lub doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu na skutek wypadku na stoku. Równie istotne jest ubezpieczenie sprzętu narciarskiego lub snowboardowego. Duże znaczenie ma także suma odszkodowania. Powinna być ona dostosowana do warunków hospitalizacyjnych oraz form pomocy medycznej udzielanej w danym kraju, w przypadku doznania trwałego urazu lub poważnego zachorowania. Szeroki wybór ofert o różnym zakresie ochrony można znaleźć na stronie cuk.pl.

Służby ratownicze za granicą

Wykupując ubezpieczenie, warto wziąć pod uwagę, że w Polsce działania TOPR-u oraz GOPR-u nie wiążą się z koniecznością uiszczenia przez osobę poszkodowaną opłaty finansowej. Za granicą sytuacja wygląda jednak inaczej. Koszty akcji ratowniczej w górach mogą sięgać kilkuset tysięcy euro. Jeśli natomiast konieczna będzie interwencja helikoptera służb medycznych, wówczas osoba poszkodowana zostanie obciążona kwotą 18000 złotych. Warto więc zadbać, by pakiet ubezpieczenia obejmował zwrot kosztów w przypadku konieczności ingerencji służb ratowniczych na stoku.

Planując ferie za granicą warto pomyśleć o zakupie polisy turystycznej. Istnieją różne warianty ubezpieczenia, a wybór odpowiedniego pakietu zależy od wielu różnorodnych czynników. Dlatego warto zapoznać się z ofertami kilku towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać świadczenie najlepiej dostosowane do potrzeb oraz preferencji urlopowiczów.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja finansowymentor.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)