Finansowy mentor radzi!

Ubezpieczenie turystyczne – zbędny pomysł czy urlopowy niezbędnik?

20 stycznia 2017

​Wakacje to czas, kiedy każdy chce się zrelaksować i bez stresu wypocząć od swojej codzienności. Niestety istnieje wiele rzeczy, które mogą skutecznie popsuć taki wyjazd. Nawet w czasie wymarzonego urlopu mogą przytrafić się różne nieoczekiwane wypadki – awaria samochodu w trasie czy złamanie nogi.

Teoretycznie można wówczas skorzystać z pomocy medycznej, ale trzeba pamiętać, że poza granicami kraju kosztuje ona nierzadko majątek. Tak wielkie wydatki jakie można przy tym ponieść całkowicie popsują nawet najbardziej urlopowy nastrój. Mając na uwadze takie zagrożenia należy pomyśleć nad wykupieniem ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu wiele takich problemów można rozwiązać bardzo sprawnie i wrócić do wypoczynku. Takie produkty zdobywają w Polsce coraz większą popularność, choć trudno jest się temu dziwić.

Ubezpieczenia podróżne

Ubezpieczenie turystyczne – weź na wakacje

Wbrew powszechnej opinii, kupowanie ubezpieczenia wcale nie musi wiązać się z wieloma trudnymi formalnościami. Takie rzeczy kojarzą się nam choćby z ubezpieczeniami samochodowymi, co jest jednym z powodów, dla których Polacy nadal niezbyt chętnie kupują ubezpieczenia turystyczne. Często traktuje się to jedynie jako niepotrzebny wydatek, który zwiększa tylko koszt całego urlopu. Warto zatem zdać sobie sprawę z tego, że dobre ubezpieczenie turystyczne wcale nie kosztuje zbyt wiele. W praktyce kosztuje to zaledwie kilka złotych dziennie – nieco więcej, gdy polisa ma objąć całą rodzinę. Wystarczy jedynie pomyśleć, przed jak wielkimi kosztami takie ubezpieczenie może nas uchronić aby zrozumieć, że jest to jak najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Zacznijmy od tego, że skorzystanie z pomocy lekarskiej lub drogowej w odległym miejscu to zwykle koszt kilkuset złotych – oczywiście, w Polsce. Jeśli mówimy o innych krajach, to wszystkie ceny należy pomnożyć razy dwa lub nawet trzy. W skrajnych przypadkach można zostać obciążonym kosztami w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Nie trzeba nikomu mówić, że wykupienie ubezpieczenia za 100 – 200 zł to jednak bardziej opłacalne wyjście.

Rekompensata za zgubiony bagaż

Zgubienie bagażu w czasie podróży to jeden z największych koszmarów, jaki może nam się przytrafić na wakacjach. Niestety, może do tego dojść w wielu sytuacjach. Szczególnie zgubienie bagażu na lotniskach lub jego pomyłkowe skierowanie do zupełnie innego miejsca jest dość powszechne. Posiadając odpowiednie ubezpieczenie, otrzymamy stosowną rekompensatę finansową za nasze stracone rzeczy. Oczywiście, zgubienie bagażu może przynieść wiele innych problemów, które nie są do końca rozwiązane przez ubezpieczenie. Z drugiej strony, nie będzie to przynajmniej tak dotkliwa strata finansowa. Ponadto dzięki takiemu odszkodowaniu można będzie kupić na miejscu nowe rzeczy, które pozwolą na spędzenie reszty urlopu.

polisa na wakacje​Polisa na wakacje

Dostęp do ubezpieczeń turystycznych jest obecnie bardzo szeroki, zaś same oferty odznaczają się wielkim zróżnicowaniem. Ułatwione zadanie mają szczególnie posiadacze niektórych kont bankowych, bowiem takie ubezpieczenie można kupić za ich pośrednictwem. Czasami klienci zakładający swoje rachunki automatycznie otrzymują ubezpieczenie assistance, niezawodne w czasie dalszych podróży samochodowych. Oprócz assistance, trzeba wykupić też ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Posiadacze karty kredytowej mogą również ubezpieczyć się na wypadek jest kradzieży, choć zwykle trzeba wykonywać nią w czasie wakacji płatności.

Warto zatem zapoznać się z ofertą własnego banku, bowiem istnieje tam spora szansa na znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia. Banki nie reklamują czasami ubezpieczeń turystycznych tak mocno, ale nie oznacza to, że nie mają ich one w swojej ofercie. Dobrze także skorzystać z pomocy z internetu – dostępne w nim porównywarki ofert pozwolą na szybkie znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia. Samo kupienie takiej polisy zajmuje dosłownie kilka minut i nie musimy przy tym załatwiać żadnych skomplikowanych formalności.

Autor

Redakcja finansowymentor.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)