Finansowy mentor radzi!

Nie trać czasu − biznesowe audiobooki zawsze i wszędzie

25 maja 2022

Słowa „czas to pieniądz” mogą wydawać się banalne i oklepane, ale mają wiele wspólnego z rzeczywistością. I nie chodzi tu wcale o intensywną, ciężką pracę po godzinach czy rozwój biznesu kosztem życia osobistego. Zdecydowanie nie. Sedno tego powiedzenia tkwi w rozsądnym gospodarowaniu czasem, który można rozsądnie wykorzystać na naukę i rozwój nowych umiejętności. Obecne możliwości dają nam szansę, aby pogodzić przyjemne z pożytecznym. Niby w jakim innym celu powstały biznesowe audiobooki?

Siłownia, poranny jogging czy codzienny rytuał odstania swojego czasu w ulicznym korku, to idealne momenty dnia, które można wykorzystać na dwa sposoby. Zamiast muzyki, w słuchawkach podczas treningu może przecież rozbrzmiewać głos Jacka Walkiewicza i jego „Pełna moc możliwości”, a drogę do pracy, w miejsce radiowych reklam, umilą      „Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego”.

Oba audiobooki to potężne narzędzia z dziedziny rozwoju osobistego, które uczą, jak właściwie wykorzystywać posiadany potencjał. W myśl zasady, że marzenia nie spełniają się same i należy im pomóc, autorzy kierują myśli słuchacza tam, gdzie jego działania przyniosą najszybsze i najbardziej oczekiwane efekty.

Jeśli zdarza Ci się myśleć, że cokolwiek w biznesie „się udało” lub „samo wyszło”, „Pełna moc możliwości” szybko naprawi ten błędny tok rozumowania. Tylko i wyłącznie nasze własne decyzje i podjęte działania, mają wpływ na efekt finalny. Nic nie dzieje się samo, ot tak. Audiobook jest rozwinięciem wykładu, który autor wygłosił podczas TED w 2012 roku, a który stał się punktem odniesienia wielu przedsiębiorców. W ciągu sześciu godzin nauczysz się, jak wykorzystywać swoją odwagę w dążeniu do celu, jak zaufać samemu sobie i własnym decyzjom, a także jak podejmować potrzebne niekiedy ryzyko.

Propozycja Cialdiniego to z kolei rewelacyjna szkoła czytania ludzi. Nie tylko nauczysz się stosowania technik wywierania wpływu, ale przede wszystkim tego, jak uniknąć ich stosowania na samym sobie. Opieranie się manipulacjom ludzi, którzy chcą czegoś tylko dla własnej korzyści, to bardzo pożądana cecha w biznesie.

 A kiedy już wrócisz do domu, niech gdzieś w tle podczas przyrządzania obiadu potowarzyszy Ci Daniel Tokarz i jego „Złoto nie rdzewieje. Jak inwestować w złoto?” To praktyczny przewodnik po początkowych stadiach inwestowania, który odpowie na najczęstsze pytania, takie jak: kiedy i jak inwestować w złoto, gdzie kupić je najtaniej, jak je przechowywać czy dlaczego w ogóle warto poświęcić mu swoją uwagę. Rzeczowo i konkretnie o tym, o czym każdy marzy.

W biznesie nie ma miejsca na przypadki, bo każdy może wiele kosztować. Lepiej uzbroić się w odpowiednią dawkę wiedzy i doświadczenia tych, którzy zjedli na nim zęby i zbudowali dla swojej przyszłości fortyfikacje nie do zburzenia. Storytel dobrze wie, kogo warto słuchać, dlatego wirtualna półka audiobooków w temacie finansów i rozwoju nieustannie się rozrasta. Sięgniesz po coś czy zostaniesz tu, gdzie jesteś?

Artykuł partnera

Autor

Redakcja finansowymentor.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)