Finansowy mentor radzi!

Karta kredytowa – czy da się na niej zarabiać?

22 marca 2017

Karty kredytowe powstały głównie po to, aby można było dzięki nim płacić. Jednak według niektórych osób nadają się one także do zarabiania. Wszystko jednak zależy od tego, czy jesteśmy w stanie myśleć taktycznie i dobrze selekcjonować bankowe oferty. Jeśli tak, istnieje szansa, że powiększymy nasze konto bankowe o nowe środki. Co zatem należy zrobić, aby zarobić na karcie kredytowej?

Grace period karty kredytowej

karta kredytowa grace periodJednym ze sposobów na zarobienie na karcie kredytowej jest skorzystanie z tzw. „grace period” - jest to czas oferowany przez banki, w którym możemy stwarzać zadłużenie na karcie a następnie spłacać je bez uiszczania odsetek. Pomysł na zarobienie na „grace period” jest bardzo prosty, wystarczy bowiem umieścić swoją wypłatę na krótkoterminowej lokacie czy koncie oszczędnościowym z korzystnym procentem, natomiast za wydatki płacić jedynie pieniędzmi banku. Później należy z konta oszczędnościowego pobierać wyłącznie takie sumy, które pozwolą na spłatę zadłużenia. Dzięki temu będziemy w stanie nieco zarobić na odsetkach na lokacie. Jeśli zrobimy to wystarczająco dobrze, istnieje szansa, że zarobimy nawet sto, dwieście lub więcej złotych rocznie. Nie jest to wielka kwota, ale być może dzięki niej w końcu postanowimy zakupić coś, na co w innych okolicznościach byśmy się nie zdecydowali.

Oprócz „grace period” banki często oferują także rabaty – jeśli skorzystamy w konkretnym sklepie z danej karty kredytowej, uzyskamy zniżkę. Jeśli planujemy kupno nowej lodówki czy pralki, dobrze jest zorientować się, jaki bank posiada karty kredytowe, dzięki którym możliwe jest zdobycie bonifikaty w sklepie z artykułami AGD. Przy wyższych kwotach, rzędu tysiąca złotych, nawet 10% zniżki może się okazać niezwykle korzystne.

Karta kredytowa a programy lojalnościowe i moneyback

Niektóre banki uczestniczą także w programach lojalnościowych – wówczas jeśli korzystamy z danej karty kredytowej, dodatkowo zyskujemy punkty. W ramach programu jesteśmy później w stanie zamienić je na nagrody rzeczowe, pieniężne lub inne. Jeśli często podróżujemy samolotami, warto znaleźć bank, który współpracuje z liniami lotniczymi. Zbieramy wówczas mile i jeśli zgromadzimy ich wystarczająco dużo, możemy je wymieniać na korzystne rabaty, bilety w pierwszej klasie w cenie biletu klasy ekonomicznej, a niekiedy nawet możemy uzyskać darmowe bilety! Jeśli w ramach programu lojalnościowego udało się nam zdobyć dodatkowe środki pieniężne, możemy je umieścić na lokacie oszczędnościowej i powoli zwiększać ich ilość.

moneyback​Co to jest moneyback?

Sposobem na zarobienie na karcie kredytowej jest także usługa moneyback. Zdarza się, że banki oferują zwrot pewnego procentu sumy, którą spożytkowaliśmy na dokonanie zakupów przy użyciu określonej karty kredytowej. Zazwyczaj dotyczy to jednak tylko pewnej kategorii produktów czy usług. Mogą to być np. takie związane ze sportem. Wówczas uzyskamy zwrot części kosztów za zakup sprzętu sportowego czy wykupienie karnetu na siłownię.

Zarabiaj z kartą kredytową

Metod na zarobienie pieniędzy przy użyciu karty kredytowej jest sporo. Ze względu na to, że nie są trudne w realizacji, każdy może spróbować z nich skorzystać. Dzięki temu będziemy w stanie nieco powiększyć nasze środki finansowe lub zakupić produkty, na które wcześniej nie mieliśmy pieniędzy. Jeśli z pomocą programów lojalnościowych uda nam się zebrać jakąś kwotę, warto otworzyć konto oszczędnościowe, aby kapitał mógł się powiększać. Zarobione pieniądze możemy także wydać na przyjemności, np. na rodzinną wycieczkę. Pozostaje tylko ostatnia, niezwykle ważna kwestia – jak spośród wszystkich dostępnych ofert wybrać tę najodpowiedniejszą, która przyniesie nam najwięcej korzyści? Z pomocą przychodzi profesjonalna porównywarka kart kredytowych dostępna na naszej stronie internetowej. Dzięki porównywarce można bez przeszkód dowiedzieć się, co oferuje dana karta i jak prezentuje się wizualnie. Aby każdy użytkownik mógł bez problemu znaleźć kartę właściwą dla siebie, na naszej stronie podzielone są one na kategorie. Są więc karty kredytowe zwykłe, prestiżowe czy przeznaczone dla studentów.

Autor

Redakcja finansowymentor.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)