Finansowy mentor radzi!

10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o nieruchomościach

22 listopada 2021

1. Dom jest wart tego, co kupujący jest skłonny zapłacić.

Możesz myśleć, że cały czas i wysiłek, który włożyłeś w domu przed wprowadzeniem go na listę, nawet to, co zapłaciłeś za to wcześniej, czyni go wartym określonej ceny. Nawet rzeczoznawca może przyjść przed list i powiedzieć, że jest wart blisko do ceny, którą lubisz. Ale na koniec dnia, to jest warte tylko to, co kupujący jest skłonny zapłacić za to. Mogą myśleć, że twoje uaktualnienia nie pasują do ceny wywoławczej. Może być tak, że dom potrzebuje remontu i cena wywoławcza jest zbyt wiele, aby uzasadnić zakup i natychmiast wlać więcej pieniędzy do niego. 

2. Ulepszenia może nie zwiększyć wartość, ale będą one zwiększyć szanse na uzyskanie go sprzedać.

To normalne, aby myśleć lub mieć nadzieję, że dostaniesz z powrotem każdy grosz wydany na remont domu. Niestety, w większości przypadków naprawdę otrzymasz z powrotem tylko procent tego, co wydałeś (lub czasami nie ma hike w wartości w ogóle). Różne ulepszenia domu zazwyczaj oferują różne zwroty, a kwota ta może się różnić w zależności od obszaru, w którym mieszkasz. Inne czynniki to jakość rzemiosła i osobisty gust nabywców.

3. Czystość jest pobożnością.

Żaden dom nigdy nie będzie idealny, zwłaszcza z psem w lecie, ale ważne jest, aby podjąć wysiłek, aby utrzymać swój dom tak czyste, jak to możliwe podczas zdjęć aukcji i pokazów. Chcesz, aby potencjalni nabywcy pamiętać, co kochają o domu po ich odejściu, nie mówiąc o tym, jak bardzo bałagan w domu było zamiast.

4. Pierwsze wrażenie

Wszyscy wiemy, co mówią o pierwszych wrażeniach. To trudne dla kogoś, aby zmienić zdanie po złym pierwszym wrażeniem. Spójrz na przód swojego domu. Jako obcy, byś go kupił? Na wszelki wypadek jesteś stronniczy, spójrz obok. Co z domem sąsiada? Czy kupiłbyś ich? Jeśli nie, wyobraź sobie, jeśli oni zrobili to bardziej reprezentacyjny. Czy wtedy byś go kupił? Tak? Usuń zabawki dzieci z przedniego podwórka. Ukryj kosze na śmieci i pojemnik na surowce wtórne. Kosić trawnik i przycinać krzewy, zwłaszcza przed profesjonalnymi zdjęciami są podejmowane! Ale nadal utrzymywać trawnik do pokazów, i na szansę, że ktoś może po prostu przejechać i zauważyć na sprzedaż znak w stoczni. Jeśli masz okiennice, upewnij się, że wszystkie są nadal dołączone, a jeśli to konieczne, slap świeżą warstwę farby na nich.

Sprawdź także oferty: Nieruchomości Otwock.

wnętrze domu

5. Zły zapach i bałagan zostawić najdłużej trwające wrażenia.

Tylko dlatego, że kochamy naszych futrzanych przyjaciół, nie znaczy, że każdy robi. Trudno jest wymazać każdy dowód na to, że istnieją w Twoim domu. Bez względu na to, ile razy odkurzasz, zawsze znajdzie się jakaś sierść zwierzęcia, którą przeoczysz. Po prostu się postaraj. A jeśli możesz, ukryj ich pościel i miski z jedzeniem. Zapach zwierząt domowych jest niezwykle trudny do ukrycia, zwłaszcza jeśli masz szczeniaka uczącego się załatwiania na nocnik lub psa w podeszłym wieku z problemem z pęcherzem. To może być warte Twojego czasu, aby zastąpić swoją podłogę, lub zaoferować zasiłek na podłogę w umowie. Na teraz, przyklej kilka knotów powietrza w każdym pokoju.

6. Neutralna farba i wystrój zawsze będzie odwoływać się do mas.

Pozbądź się tych ciemnych kolorów i jasnych fioletowych ścian akcentowych teraz! To będzie wystawać jak bolący kciuk na zdjęciach aukcji, zanim potencjalny nabywca nawet harmonogramy pokaz swojego domu. Pierwsza myśl przechodzi przez ich umysł jest, "Ile warstw farby jest to zajmie ukryć ten ohydny kolor?!" Neutralny jest w. Neutralny jest zawsze w. Jeśli chodzi o wystrój, minimalny jest najlepszy. Idź naprzód i spakować wszelkie dodatkowe wystrój, który jest niepotrzebny, podczas gdy próbujesz sprzedać.

7. Tanie poprawki lub aktualizacje spowoduje tanie (niskie) oferty.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na aktualizację całego domu, nie. Starając się pokryć wszystko spowoduje tanie aktualizacje, że potencjalny nabywca będzie najprawdopodobniej chciał mieć redone. Jeśli nic innego, jak wspomniano powyżej, przynajmniej malować. Świeża warstwa farby w całym domu, tak długo, jak to jest naturalny kolor, nigdy nie jest zmarnowane pieniądze.

8. Wszystko jest do negocjacji.

Poważnie. Wszystko jest do negocjacji. Podczas gdy lodówka wydaje się być największą rzeczą, że kupujący chcą lub sprzedawcy zauważyć, że może przekazać z akceptowalną ofertę, wiele innych elementów zostały wynegocjowane. Żaluzje, karnisze, zasłony, meble, a nawet traktory. Jednak jest to bardzo ważne, aby upewnić się, że negocjacje są wykonane prawo i udokumentowane prawidłowo w umowie.

9. Czas jest najważniejszy.

Ponieważ jesteśmy na rynku sprzedawcy, to jest idealny czas, aby wymienić swój dom, jeśli zostały biorąc pod uwagę to. Domy mogą ledwo być wprowadzone na rynek, zanim nie ma umowy umieścić na nich. To powiedziawszy, czas jest najważniejszy dla kupujących. Jeśli zakochasz się w domu, trzeba umieścić ofertę w teraz, i dobry jeden na to. Nie ma czasu do stracenia iść do domu i mówić o tym lub spać na nim. Ten dom może nie być nadal na rynku jutro.

10. Lokalizacja! Lokalizacja! Lokalizacja!

Dlaczego lokalizacja ma tak duże znaczenie? Na początek, nie można przenieść domu - przynajmniej nie łatwo lub niedrogo. Kiedy kupisz dom w dobrej lokalizacji, to zazwyczaj solidna inwestycja długoterminowa. Często mądrze jest kupić najgorszy dom - nieruchomość, której przydałoby się trochę TLC - na najlepszym bloku. Dlaczego? Ponieważ naprawa domu w świetnej okolicy da Ci najlepszy zwrot z inwestycji. Po prostu, będzie to łatwiejsze do sprzedania później. I odwrotnie, można kupić piękny dom, który nie potrzebuje żadnej pracy. Ale jeśli blok jest sketchy lub po prostu źle, możesz mieć trudny czas sprzedaży nieruchomości w przyzwoitej cenie.

Dowiedz się więcej na https://wotwocku.info/

Autor

Redakcja finansowymentor.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)